Pracovní stůl není v dnešní době pouze otázkou kanceláře, setkat se s ním můžeme čím dál častěji v téměř každé domácnosti. Jejich nabídka není ničím omezená a vybírat lze skutečně z velkého množství. Dřevěné, skleněné, kovové, plastové a další. Nestane se tudíž, že by si snad někdo nepřišel na své. Ovšem existují určitá specifika, která by neměl při výběru pracovního stolu nikdo podcenit.
Před samotným nákupem bychom si měli zodpovědět pár zásadních otázek. Důležitá není pouze cena, ale i kvalita a další faktory. Rozhodně se nevyplácí stavět cenu na první místo, na stranu druhou ne vždy platí, že čím dražší tím lepší. Důležitý je materiál, velikost, celková variabilita pracovního stolu s ohledem na vykonávanou práci. Samozřejmostí je i záruka, kterou prodávající nabízí. Takový stůl by měl ladit s podobou stávající místnosti – ať už bude stát v obýváku, jídelně či samostatné pracovně. Měl by ladit s dalším vybavením a doplňky, aby nepůsobil v interiéru, jako pěst na oko.
Správná velikost stolu
Velikost stolu nesouvisí pouze s činností, kterou hodláme provádět. Je jasné, že musí zůstat například místo pro tiskárnu a další přídavná zařízení. Jeho velikost ovlivňuje i celkový prostor, který poskytuje daná místnost. Pracovní stůl pro kancelářskou práci se určitě liší od toho, kde se budou provádět projektantské práce. Mnohdy není ničím neobvyklým výroba pracovního stolu na přání zákazníka – tedy na míru. V tomto případě budete mít jistotu, že stůl bude ladit nejen s okolním nábytkem, ale splní i další požadavky.
Ergonomické vlastnosti stolu
Je potřeba si uvědomit, že stůl bude pravděpodobně využíván několik hodin denně. Nesplňoval-li by určité parametry, jakými jsou třeba výška či správný sklon, mohli byste brzy pocítit i nepříjemné zdravotní problémy, jako jsou bolesti zad. Nejen správná kancelářská židle, ale i nastavení výšky stolu hraje v tomto ohledu důležitou roli.
Napsat komentář