Letní horké dny se chýlí ke konci. Doba, kdy jsme mohli ležet na zahradě a užívat si slunce, bazénu a pohody končí. V dnešním článku vám poradíme, jak si poradit se zazimováním bazénu. Konkrétně bude řeč o nadzemních nafukovacích bazénech, které jsou velmi oblíbené a lze je vidět u mnoha rodinných domů.

marimex

Aby váš bazén přečkal zimu a mohl sloužit další sezónu, je potřeba se o něj náležitě postarat. Možná se vám do toho nebude chtít, ale věřte, že je lepší věnovat jednou za rok bazénu důkladnou péči, než za rok kupovat nový. Důkladná péče a uskladnění vám navíc usnadní rozjet znovu letní radovánky na plno co nejdříve!

Kdy řešit zazimování?

Bazénová sezóna končí v průběhu září a to v době, kdy teplota dosahuje ještě alespoň 10 až 15°C. Rozhodně zazimování nenechávejte na poslední chvíli, kdy opravdu přijde zima. Zmrzlá voda by mohla zapříčinit poškození stěn.

Odstranění nečistot

Pokud je v bazénu zelená voda, věnujte jí pozornost a než se dáte do dalších úkonů, vyčistěte ji. Čím čistší voda, tím méně práce bude s následným ručním čištěním samotného bazénu. Když je voda čistá, stačí odstranit z vody plovoucí nečistoty – i ty usazené na dně. Pomůže vám k tomu síťka a vysavač.

bazén

Čištění bazénu

Ve chvíli, kdy ve vodě neplave žádný nepořádek a i dno je relativně čisté, pusťte se do manuálního čištění. Samozřejmě vodu ještě nevypouštějte, čištění by se vám ztížilo.

K čištění bazénu si pořiďte nejlépe speciální přípravky. Těmi pomocí houbičky nebo bazénových kartáčů odstraňte nečistoty ze všech záhybů i celých ploch jak uvnitř, tak vně bazénu.

Pryč s vodou

Jako poslední přijde na řadu samotné vypuštění vody. Když je voda zcela vypuštěná, bazén rozložte a nechte vyschnout. Pokud uvidíte, že někde zůstala špína, odstraňte ji, plochu poté opláchněte čistou vodou a vysušte.

Než bazén srolujete – doporučujeme opravdu rolovat, aby při skládání nevznikly přehyby, ujistěte se, že je bazén zcela suchý. Samotné uskladnění by mělo být na čistém, suchém místě, kde se teplota pohybuje od 5 do 30°C.