Pokud máte velký pozemek a přemýšlíte o tom, jakými způsoby by se dal zvelebit, jednou z cest, jak přispět ke smysluplnému využití prostoru je zřízení venkovní kuchyně. Jakými všemi způsoby lze tento nápad pojmout?
Venkovní kuchyň většinou vídáme u televizních kuchařů. Kromě toho, že působí profesionálně, v nás může vyvolávat zdání nedostupného luxusu. Pravda je ale taková, že pokud máte chytrý nápad, zvládnete si vybudovat venkovní kuchyň prakticky za pár korun. Na své si ale samozřejmě přijdou i ti náročnější z vás, kteří nejsou zvyklí šetřit.
Venkovní kuchyně z palet
Venkovní kuchyň by měla být co nejvíce stabilní. Zároveň by ale neměla být moc drahá. Co s tím? Jednou z variant je venkovní kuchyně z palet. Ty lze využít jako základ pro dražší pracovní desku. Palety se hodí i na jídelní stůl a na pohodlné sezení. Důležité je, aby deska byla k paletám opravdu dobře připevněná. Také vždy pracujte s novými paletami, u kterých máte jistotu, že na nich nebyl převážen nebezpečný materiál. Navíc nové palety na sobě nemívají praskliny, které by mohly ohrozit stabilitu kuchyně. Pokud budete chtít, můžete si na zeď, nebo do kovových regálů připevnit truhlíky s bylinkami, které budete používat během přípravy jídel před hosty.
Venkovní kuchyně pod pergolou
Díky pergole budete mít stabilní a kryté místo pro venkovní vaření. To je výhoda, protože na vás nebude pršet, ani pražit sluníčko. To se odrazí i na životnosti kuchyně, která nebude vystavená přímému působení živlů.
To je výhodné i z toho důvodu, že si můžete nechat do pergoly umístit (odolnější) elektrické zásuvky. Tím pádem budete moci používat i elektrické spotřebiče z vaší domácí kuchyně. Sezení pod pergolou navíc bude pohodlnější jak pro vás, tak pro vaše hosty.
Venkovní kuchyně z cihel
Cihly jsou považovány za velmi odolný druh materiálu. Z toho důvodu by měli po cihlách pokukovat lidé, kteří věří, že touha po venkovní kuchyni u nich nebude jen sezónní záležitostí, ale chtějí si ji užívat co nejdéle to půjde. Cihly jsou dobrý základ pro vestavěné kuchyňské spotřebiče. Podle chuti je navíc můžete omítnout, nebo nechat cihly odhalené. O místo pro stolování se pak postará vestavěný barový pult, od kterého vás mohou všichni sledovat při práci.
Moderní venkovní kuchyně
Moderní venkovní kuchyně může být opravdu minimalistická, jen s pár kusy nábytku a nádobí. Když ji navíc dáte pod strom a pořídíte si pár LED žárovek, můžete ji mít dokonce osvětlenou lustrem. Tato varianta se hodí především pro ty z vás, kteří chtějí udělat dojem na své přátele a kteří se zároveň nebojí být vynalézaví.
Venkovní kuchyně s grilem
Venkovní kuchyně s grilem je low-cost řešení pro všechny, kteří nemají mnoho peněz na rozhazování. Pořízení kvalitního grilu je totiž mnohdy levnější než nákup dobrého venkovního sporáku. Pokud chcete srazit náklady na minimum, pergolu chraňte před slunečním svitem francouzskou roletou, která bývá k vidění v přímořských střediscích. K rychlé přípravě jídla vám pak dobře poslouží každý stabilnější stůl.
Venkovní kuchyně v patiu
Patio je krytý prostor, do kterého můžete dát například posezení s bazénem. Čím dál častěji se ale do tohoto napůl vnitřního a napůl venkovního prostoru instaluje kuchyň. Většinou je zděná a tím pádem i velice odolná. V ideálním případě by měla mít bezpečně uzavíratelné vestavěné skříňky a kvalitní vestavěné spotřebiče. Taktéž se k ní hodí mít přistavěný barový pult.
Venkovní kuchyň s krbem
Pokud nemáte v plánu žádné velké vaření, ale záleží vám na přípravě jídla při odpoledním, nebo večerním posezení s přáteli u venkovního krbu, do jedné z jeho říms můžete instalovat gril nebo venkovní sporák.
S trochou fantazie můžete mít na místě i několik opékacích jehlic, které vám umožní opékat maso přímo v krbu. Uvidíte, že se díky tomu stane z každého venkovního vaření opravdový zážitek.
Máte u sebe doma venkovní kuchyň, nebo jde podle vašeho názoru spíš o přežitek?
Napsat komentář